„Schizofrenik”, czyli szef o podwójnej osobowości

Jeśli chcesz być liderem – zarządź najpierw sobą. Tak brzmiała moja teza na inauguracji Business Insider Polska. Przez ostatnie cztery lata przez moje ręce na warsztatach przewinęło się niemal 17 tys menedżerów z korporacji działających na polskim rynku. Kadra z firm stosunkowo dojrzałych, menedżerowie gotowi na trudne treści związane z budowaniem marki lidera, marki zespołu i marki zarządu. Większość z nich uważa za normalne, że jest się kimś innym w domu, a kimś innym w pracy.

schizole1

Czytaj dalej…

Dlaczego znów oddałam rękę mediom?

Za mną jeden z bardziej emocjonujących tygodni w tym roku (ciekawe, ile razy jeszcze napiszę podobne zdanie w 2016;) Wśród natłoku wydarzeń, dwa dni z rzędu wystąpiłam w konwencji TED, a nie jestem zaprzyjaźniona z krótką formą – w końcu przygotowuję się do roli hakawatiego, który potrafi snuć opowieść przez 365 dni w roku:)

Business Insider Poranek online

Business Insider Poranek online 12.05.2016 (fot. Business Insider Polska)

Czytaj dalej…

Wyblakła dama biznesu. Wyrazista marka przywództwa?

Dzisiejszy wpis jest rozwinięciem wątku, którego pierwszą część właśnie opublikowałam na stronach blogosfery harvardzkiej:

http://blogi.hbrp.pl/blog-biznesowy/wyblakle-damy-polskiego-biznesu/

Tekst zatytułowany „Wyblakłe damy i niewyraźni rycerze polskiego biznesu” poświęcony jest dwóm aspektom. Pierwszy, to wpływ kultury osobistej na jakość kultury organizacyjnej. Drugi, to Czytaj dalej…

Anonimowy Szef, czyli kto chce „wypruwać sobie żyły” dla obcego?

Kto z nas chce „wypruwać sobie żyły” dla obcego – osoby, która nie zadała sobie trudu, żeby się przedstawić i dać poznać jako wartościowy człowiek? Która równocześnie wymaga od innych zaangażowania, kreatywności, pasji, poświęcania zdrowia, energii i czasu przeznaczonego dla bliskich lub na realizowanie pasji i prywatnych zainteresowań.

Mój 13-letni syn, Olek, opowiedział mi o ćwiczeniu, które zrobiła im Pani na początku pierwszej klasy gimnazjalnej. Wyobraź sobie, że zaprosiłeś do udziału w nim swój zespół.

Piszesz na kartce, podpisanej swoim imieniem i nazwiskiem, trzy pozycje: Czytaj dalej…