O mnie

Gdybym miała opowiedzieć o sobie w 60 sekund, tak jak uczę moich klientów, opowieść brzmiałaby następująco:

Kim jestem

Nazywam się Joanna Malinowska-Parzydło. Jestem dojrzałą kobietą, spełnioną jako żona Marka i mama dwóch dorosłych synów. Jako autorka książek, jestem dumną mamą dwu wydawniczych „córeczek”. Starsza, „Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą”, piąty rok z rzędu utrzymuje tytuł wydawniczego bestsellera. Zasłużenie, jako pierwsza polska pozycja omawiająca i porządkujaca temat marki osobistej. Młodsza zaś, „Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach” czeka z promocją na zakończenie pandemii. W opinii klientów jestem profesjonalistką, inspiratorką i doświadczonym praktykiem biznesu. Wspieram ludzi i firmy w zarządzaniu sobą i relacjami. Pomagam budować zaufanie, dobry wpływ i skuteczną komunikację. Jako doradca i wykładowca MBA pracuję z liderami nad silnymi markami zarządów, z menedżerkami nad marką kobiecego przywództwa, a z zespołami nad ich współpracą rodem z #JasnaStronaZarządzania. Indywidualnie zaś jestem przewodnikiem, coachem i mentorem dla ludzi poszukujących sensu pracy i pracujących nad relacjami zawodowymi.

Jeśli ktoś chciałby poznać mnie bliżej, uzupełniłabym swoją opowieść o:

Role i cele

Po czterdziestce zostawiłam TVN czując, że najwyższy czas zadbać o zdrowie, energię, czas na pasje i życie. Zostałam przedsiębiorcą. Tuż przed pięćdziesiątką – jako nieśmiała blogerka, stanęłam na scenie Blog Forum Gdańsk, ciągnąc ze sobą, stawiającego pewien opór, śp. Grześka Miecugowa. Po pięćdziesiątce, wspólnie z najbliższym mi prywatnie człowiekiem, założyłam firmę doradczą. Równocześnie razem z kolegami – zawodowymi autorytetami, stworzyliśmy think tank HRInfluencers. W wieku 52 lat nakręciłam pierwszy LIVE na FB i wyprodukowałam pierwszy odcinek rozmów #HRInsight, realizując konsekwentnie plan rozwijania się w roli youtubera i podcastera.

Moje osobiste talenty (o których poniżej) w połączeniu z 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, dały zwrot w postaci uważności doradcy, ciekawości lidera oraz atencji dla ludzi, charakterystycznej dla dobrego mentora i coacha. Dla liderów biznesu jestem architektem marki zarządów oraz kultur firm zbudowanych na wartościach i przywództwie. Dla HRowców – projektantką marki HR i programów mentoringowych. Szefowie zespołów widzą we mnie doradcę od budowania zaangażowania. Liderki, profesjonalistki i kobiety z apetytem na dobre życie cenią we mnie pasjonatkę ludzi i muzyki, praktykującą mindfulness, nie gardzącą intensywną pracą, wyrabianiem drożdżowego ciasta i szybkimi samochodami.

Wartości

Wyjście po 20 latach pracy w korporacjach było możliwe dzięki budowanej konsekwentnie reputacji, marce Joanna M-P i temu, że pozostałam wierna swoim wartościom. Można mieć siniaki od korporacyjnych potyczek – jednak prosty kręgosłup moralny – bezcenny. Można zostawić tytuł korporacyjnego dyrektora na rzecz silnej marki osobistej, która w odpowiednich środowiskach ma swoich wiernych sympatyków i klientów. Z perspektywy czasu – z satysfakcją zamienia się wpływ dyrektora w kilkutysięcznej firmie na rzecz wpływu na całą branżę i sposób zarządzania ludźmi w kraju. Jeśli mamy małe szanse na dobre zmiany tu, gdzie jesteśmy, zawsze możemy zmienić miejsce, w którym się dziś znajdujemy, żeby zwiększać osobisty wpływ. Ja swój wykorzystuję m.in. do poszukiwania influencerów w biznesie i „dmuchania pod skrzydła” tym, którzy ze względu na potencjał i wartości będą w przyszłości firmować przyzwoitość i profesjonalizm w organizacjach.

Doświadczenie i unikatowe kompetencje

Pół życia zajmowałam się komunikacją strategiczną i marketingiem, drugą połowę poświęciłam roli dyrektora personalnego (Human Relations) w koncernach medialnych. Pozwoliło mi to rozwinąć kompetencje zarówno z zakresu zarządzania strategicznego, komunikacji, przywództwa, marketingu jak i zachowań człowieka.

Patrząc w wyszukiwarkę Google wydaje się, że nie ma w Sieci drugiego takiego, który zajmował się:

 • definiowaniem strategii dużych firm i budowaniem kultur firm wokół wartości,
 • zintegrowaną komunikacją strategiczną online i offline,
 • promocją i kampaniami reklamowymi,
 • projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej,
 • budowaniem firmowych intranetów,
 • brandingiem marek, tytułów prasowych, a potem ludzi,

a równocześnie:

 • negocjacjami z wymagającymi partnerami,
 • strategią kapitału ludzi i organizacji,
 • rozwijaniem przywództwa,
 • programami motywacji finansowej i pozafinansowej,
 • społeczną odpowiedzialnością biznesu,
 • marką pracodawcy,
 • benchmarkami,
 • człowiekiem, w każdym aspekcie jego rozwoju prywatnie i w organizacji,
 • diagnozą talentów,
 • mentoringiem,
 • coachingiem,
 • treningami medialnymi.

To dobre wyposażenie do rozwijania biznesu. Na bogato 🙂 Fakt, pracuję już zawodowo ponad dwadzieścia lat. Na tym zbudowałam koncepcję marki osobistej i prosty, a zarazem strategiczny proces BrandYourName© Nie było łatwo. Kiedy w 2009 roku temu zaczęłam jako pierwsza w Polsce prowadzić wykłady z marki osobistej, ludzie potrzebowali czasu, żeby zastosować tę koncepcję prywatnie i zawodowo.

Wspomniane doświadczenia stanowią również fundament dla mojego drugiego marzenia, które przybrało formę Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu

Misja

Jako przedsiębiorca zbudowałam markę Personal Brand Institute. Od 5 lat już jako członek zarządu spółki rozwijam naszego Younicorna, by pod tym szyldem wspierać rozwój firm, zespołów i liderów.

Prywatnie, chcę mieć długie i szczęśliwe życie w gronie zdrowej i szczęśliwej rodziny. Rozwinąć biznes na tym, co stanowi nasze unikalne kompetencje, by realizować swoje pasje i marzenia. Uwielbianą do dziś salsę, z kilku obiektywnych przyczyn zamieniłam na flamenco 😉

Talenty

Mój biznesowy partner, certyfikowany w Londynie jako coach Instytutu Gallupa, powtórzył mi w zeszłym roku test talentów. Moja dzisiejsza Top 5 talentów Gallupowych to: Strategic, Relator, Maximizer, Individualization i Futuristic.

Dla tych, którzy są dopiero przed testem, wyjaśniam, co to znaczy. Czuję się dobrze w strategiach, a nie w operacyjnych szczegółach. Stronię od tłumu obcych i nieuważnych ludzi, bo cenię sobie głębokie patrzenie w oczy drugiego człowieka. Wszystko co robię, zrobię najlepiej jak potrafię i jestem dla siebie najbardziej wymagającym szefem. Patrzę na każdego człowieka przez pryzmat jego mocnych stron i talentów. W końcu – wiem, co się znajduje w przyszłości „za rogiem” – dlatego wyczuwam trendy i jestem naturalnym trend-seterem.

Ludzie, z którymi pracuję, doceniają, że potrafię w prosty sposób mówić o ważnych sprawach, posiadam dar odkrywania ich unikalnych talentów i potencjału. Pytani o moje trzecie imię odpowiadają „Inspiracja”, jako czwarte wskazując „Komunikacja”. Lubię się dzielić wiedzą i doświadczeniem – dlatego od lat pracuję jako mentor i coach.

Potrafię przekuwać problemy w sprawy do załatwienia. Cechuje mnie specyficzne poczucie humoru – cenię ironię, ale trzymam ją pod kontrolą. Parzydło mam, jak twierdzę, nie po mężu, tylko z charakteru. Przez ostatnie pięć lat nabrałam dystansu i zwykle wypełnia mnie spokój, poza momentami niepokojów i wzniesień.

Cechuje mnie realny optymizm, dystans do siebie, bliskość do ludzi, kreatywność, atencja dla słowa oraz apetyt na rozwój i dobre życie.

Pasje i codzienność

Do największych pasji życiowych mogę zaliczyć:

Ludzi – wierzę, że w każdym tkwi ogromny potencjał i siła do realizacji swoich planów.

Komunikację – moje odkrycie po 30-tce – kiedy przyszła odpowiedź na pytanie, czym chcę się zajmować do końca życia.

Śpiew – mi.in. 4 lata życia licealnego spędzone na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie. Potem, wyśpiewałam sobie przy kominku w górskiej Chacie mojego męża, który do dziś powiększa kolekcję gitar, moich jedynych poważnych rywalek.

Czerpię radość i energię z inspirowania ludzi i wspierania ich rozwoju.

Po 20 latach z hakiem zrezygnowałam z hasztagu #KochamCięRoboto. Zrozumiałam (lepiej późno niż wcale!), że jest ściśle skorelowany z uzależnieniem od adrenaliny, potrzebą planowania soboty w Outlooku, kłopotami ze snem, „rozsypywaniem się na kawałki” podczas urlopu i brakiem integracji praca-życie. Dotarło do mnie wreszcie, że uzależnienie od eustresu (pozytywny stres) i endorfiny są bardziej groźne w skutkach niż uzależnienie od destresu. Dlatego postawiłam na mój prywatny hasztag #KochamCięŻycie.

Metafora

Metafora, która wspiera mnie w życiu to szamanka, mądra kobieta, którą znajdziesz w razie potrzeby, w chacie na skraju Twojej wioski.