Spinacz

Do napisania tekstu zainspirował mnie M., gdy na FB zaczęłam wyrażać sprzeciw wobec naruszania moich wartości. Mojej wolności, oczekiwania profesjonalizmu, szacunku i rozwoju. Znajomi je podzielający przyklasnęli, jednak kilku zareagowało żalem lub złością. I wtedy M. powiedział, że dziś łatwo jest dzielić ludzi. Sztuką jest nas integrować ponad podziałami.

spinacz_całus

Czytaj dalej…

Poranieni ludzie

Spotykałam w swoim życiu ludzi poranionych przez bliskich, kolegów, szefów i przyjaciół, często nieświadomych zadanych ran i spustoszeń. Widziałam wielu, których wartościowe i poranione wnętrze święciło przez liczne „dziurki” zostawione w ich ciele i sercu – podziurawionych jak szwajcarski ser. Pisałam już o tym wcześniej (link). Nasz mózg nie odróżnia fikcji od prawdy. Żart jest żartem, gdy śmieszy, a nie rani. Hejt jest …

Police handout image of an X-ray showing multiple nails embedded in the skull of 27-year-old Chen (Anthony) Liu

Czytaj dalej…

Cyrograf: ile jest warta twoja dusza?

Jakiś czas temu obejrzałam w telewizji szczególny film dokumentalny, „Cyrograf” w reżyserii Igora Mołodeckiego (tu: Rozmowa z reżyserem). Film opowiadający o człowieku, który przeprowadza nietypowe transakcje – podpisuje z ludźmi cyrografy. Rzecz się dzieje współcześnie w Krakowie. Bohater filmu, pięćdziesięcioletni mężczyzna, od dwóch lat kupuje dusze od przypadkowo spotkanych osób.

Dusza ludzka (źródło: www.kosciol.pl)

Czytaj dalej…