Raport z życia

Oj, zaniedbałam się chwilowo, ale tylko w pisaniu, bo w kreowaniu, radosnym ryraniu (to nie literówka – kiedyś wyjaśnię) i realizacji, nie ustaję:) Zawsze jednak odczuwam wyrzuty sumienia, kiedy powstaje zbyt długa cisza na naszym łączu. Miałam dziś napisać tekst o „ozdobnikach”, ale zostawię go jako kolejny temat, a dziś…

limited edition

opowiem Ci, co słychać, bo słychać bardzo dużo.

Książka. Premiera 9 kwietnia

Książka gotowa. Dałam z siebie tyle, ile mogłam. Wydawca, Helion/ OnePress także. Szczęśliwa jestem wielce. Oficjalna premiera – 9 kwietnia. Gdy rozpocznie się sprzedaż przedpremierowa, opublikuję na blogu okładkę. Więc zaglądaj teraz jeszcze częściej:)

Już niedługo opublikuję także testymoniale, recenzje napisane hojną ręką Martyny Wojciechowskiej, Wojciecha Eichelbergera i Tadeusza Żórawskiego. Przy każdej siąkałam nosem ze wzruszenia:)

UWAGA!!!

28 kwietnia planujemy Book Party – postanowiłam zaprosić piętnastkę z naszego Brylantowego Rankingu, te osoby, które będąc na naszej Brylantowej liście, jako pierwsze zameldują się w komentarzu pod dzisiejszym tekstem:) Ale jestem, co:)!?

Nie wiem, jak przeżyję aktywności związane z promowaniem książki, ale wierzę, że adrenalina i endorfiny zrobią swoje, i dadzą mi kopa energii na zapas. Kalendarz wydarzeń na stronie Personal Brand Institute uzupełniam ostatnio codziennie o nowe wydarzenie.

Romantyczne Narty

Oj, jak nam było dobrze. Uwielbiam doświadczać dobrodziejstwa rytuałów związanych z pielęgnowaniem bliskości. Polecam, podobnie jak podróż samolotem i pociągiem w austriackie alpy. Po wielu latach podróżowania z dziećmi samochodem, dwie godziny lotu, potem dwie w pociągu do Insbrucka, pół godziny pod lodowiec Stubai. Elegancja-Francja:)

Stubai

 Kobiecy networking

Z Romantycznych przyleciałam prosto do Łazienek Królewskich na kolejny Global Mentoring Walk organizowany przez Fundację Hillary Clinton Vital Voices. Tym razem spacer mentorki z mentee odbył się równocześnie w 72 punktach na mapie świata. Świetna inicjatywa, do której garną się także mężczyźni:)

GMW

Przede mną, kolejne warsztaty z marki kobiecego przywództwa w jednej z ulubionych korporacji. Qrcze, że też dopiero po wyjściu z korporacji po 20 latach odkrywam, że są dobre korporacje! Choć może dobre to te, które wspieramy z zewnątrz:)

Nasz rekord HBRP

Tak, droga Ty i drogi Ty, pobiliśmy rekord czytelnictwa na harvardzkiej blogosferze. Tekst przez Ciebie zalajkowany osiągnął dotychczas nieosiągalną popularność. W imieniu własnym i Piotra Stochnija, redaktora blogosfery HBRP, serdecznie dziękujemy:) Podobno na Fejsie sprzyja nam Mordor na Domaniewskiej, ale na LinkedIn to już tylko świadomi liderzy i eksperci lajkowali własną ręką:) Każdy ma takich Czytelników, na jakich zasłużył:)

Forbes.pl

Prosta strategia: „idź do właściwej osoby, powiedz, że masz coś wartościowego i merytorycznego do zaoferowania, poprzyj to dotychczasowymi efektami i osobistą reputacją oraz powiedz konkretnie, na czym ci zależy ” – działa. W ten sposób, zaraz po premierze książki, zaczynam komentować dla Forbes.pl.

Dygresja: Matko, jak to się wszystko zmienia. Wczoraj, podczas konferencji prasowej, na której występowałam jako blogerka i ekspert od marki osobistej premium, wywiad prowadził ze mną dziennikarz mojej niedawnej telewizji, którego spotkałam 15 lat temu, gdy sprzedawał mi, jako dyrektorowi personalnemu, raport płacowy, reprezentując agencję doradztwa personalnego. #TakaSytuacja

 Dzieci

Dumna jestem strasznie. Zaczęłabym od nich dzisiejszy wpis, ale uznałam, że nie każdy potrzebuje o dzieciach:) Olek urodzinowo zaliczył koncert zespołu Kabanos. Teraz, z kolei, płynie na żaglowcu Pogoria. Janek już po studniówce – pięknie było, uroczyście z polonezem i walcem, Jan (skórka zdjęta z Najdroższego – znaczy się przystojny!:) w pierwszej parze z piękną Julią – oj, spłakałam się jak na mnie przystało. Poza tym, matura tuż, tuż. Dziecko już jedną nogą na brytyjskiej lub szkockiej uczelni. Jeśli ktoś z Was ma wiedzę, doświadczenie i rekomendacje, którymi chciałby się podzielić z przejętą matką na temat warunków życia i studiowania w Londynie (King’s College, UCL), Birmingham, Durham lub St Andrews (Szkocja) – będę zobowiązana.

 Wartościowi blogerzy

A, im poświęcę oddzielny wpis, bo to dłuższa historia. Zapukałam grzecznie do  „drzwi” tych ludzi, którzy wydali mi się wartościowi i interesujący. Jak się okazało, słusznie…..:) Czasem warto wybrać się ze swojej chaty na skraju i odwiedzić sąsiedzkie wioski, bo tam moc życzliwych i ciepłych ludzi, gotowych sadzać Cię przy swoim ognisku. Już Ty wiesz, że to o Tobie:)

Jaworowy Dwór i Marka HR

W czerwcu chcemy zorganizować 1,5 dniowy pobyt dla grupy 20 strategicznych dyrektorów HR. Bożena, wspaniała gospodyni tego magicznego miejsca, chce nas ugościć, a ja chcę zrobić warsztat „Marka HR” i opracować wspólnie mapę najważniejszych wyzwań biznesowych, które skuteczny i profesjonalny HR chce uwzględnić w swoich strategiach 2015-2016. Kilku moich ulubieńców otwiera już listę uczestników. Jeśli jednak jesteś w gronie Czytelników, a interesuje Cię dołączenie do naszego grona, napisz do mnie przez stronę lub kontakt na blogu.

Mentoring

Nowy skład Zarządu PSM wraz ze stała grupą pasjonatów tej idei, ruszył do działania. Co miesiąc spotykamy się na Uczelni Łazarskiego podczas Dnia Otwartego Mentoringu. Spotkanie dla każdego zainteresowanego byciem mentorem, znalezieniem mentora, aktywnościami na rzecz idei lub pracą w projektach. Najbliższe – w dniu 26 marca 2015r. (czwartek), ul. Świeradowska 43, s.123. O 17.30 – spotkanie robocze – Zarząd, liderzy projektów oraz osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu lub włączeniem się w pracę nad istniejącymi; 18.00 – 19.00 – networking. Więcej bieżących informacji na Fejsbuku  https://www.facebook.com/PolskieStowarzyszenieMentoringu. Zapraszamy serdecznie!

Premium MBA cz.2

Sypię głowę popiołem. Nie odpaliłam drugiej części, bo to projekt wymagający ode mnie uważności, skupienia i wyłączenia się z innych aktywności, a o tym nie było mowy i nie będzie do końca kwietnia. Jeśli mi wybaczycie, to w międzyczasie zorganizuję wieczór autorski w związku z promocją książki – tylko dla Czytelników bloga. Poznamy się w realu, podpiszę książki, a potem możemy razem się udać na obiecane kiedyś tańce. Co Wy na to?

To tyle w telegraficznym skrócie.

Napisz, proszę, co w ostatnim miesiącu wydarzyło się najważniejszego w Twoim życiu zawodowym lub prywatnym. Stęskniłam się za naszymi komentarzami, wzajemnymi inspiracjami i wymianą doświadczeń:)