#Premium MBA (9)

Cel: Poznaj siebie.

Kompetencja: Rozwijaj się

No proszę! Tak wczoraj było miło, kino, rodzina i rozmowy, że sądziłam, że to niedziela i nie opublikowałam kolejnego odcinka. Przepraszam i nadrabiam:) Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest kwestii, zdawałoby się, oczywistej. Rozwój osobisty to hasło obecnie popularne, witane z pewną obawą, a bywa, że i z niechęcią w świecie twardego biznesu i odmieniane przez wszystkie przypadki poza nim. Czasem nadmiernie.

Nie mam czasu na rozwój!

Nie mam czasu na rozwój!

Rozwój osobisty to nieustanne działania pozwalające lepiej wykorzystywać własny potencjał oraz podnosić jakość i frajdę z życia. Nie zamierzam powielać tu treści dostępnych gdzie indziej, bo ci, którzy realizują „Premium MBA© z zarządzania sobą” tę podstawową i oczywistą wiedzę już posiadają. Ba, po ośmiu spotkaniach posiadają mocno zaawansowaną wiedzę praktyczną z zakresu rozwoju osobistego.

Co, po co i ile?

W ostatnim bilansie życia było i tak nadto pytań, na które szukałeś odpowiedzi, więc dziś oferuję tylko dwa, ale za to złożone:

  1. W jaki sposób mierzysz swój rozwój w kontekście rozwoju ciała, umysłowości, duchowości, emocjonalności i jakości relacji z sobą samym i z innymi?
  2. Jak ustalasz priorytety dotyczące własnego rozwoju?

Ciebie już nie trzeba przekonywać, że warto się rozwijać. Ty już możesz badać efektywność i rentowność czyli ROI (Return on Investment) zwrot z inwestycji rozwojowych. Twoim kłopotem może być nie zmierzenie się z przekonaniem, że nie masz czasu na rozwój, ale dokonanie wyboru, w co dobrze zainwestować wybierając z mnogości potrzeb własnych i dostępnych ofert. Wybieraj mądrze i nie rozpraszaj się. Wszak „nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu”:)

Droga do mistrzostwa wymaga skupienia na jednym w danym momencie, a nie rozproszenia na wielu zagadnieniach.