Najważniejsi

Pisałam swego czasu o tym, że ludzie w Twoim życiu mogą być tacy, jacy się w nim przypadkowo pojawią lub nieprzypadkowi. To kwestia świadomych wyborów i decyzji oraz mówienia w przemyślany sposób najważniejszych „Tak” i najważniejszych życiowych „Nie, dziękuję”.

bratnie dusze

Bratnie dusze

Jeśli chcesz, aby najważniejsza relacja przetrwała lata, zadbaj o nią w tej chwili, właśnie teraz i nie odkładaj „na później”. Kiedy ktoś bliski Cię potrzebuje, „jutro” i „później” nie istnieją. To jest prawdziwa miara ważności relacji.

Najważniejsi

Czy najważniejsze osoby Twojego życia otwierają zawsze listę Twoich życiowych priorytetów, czy może słyszą stale „Poczekaj. Nie mam teraz czasu!”. Bo jeśli to drugie, to jesteś na najlepszej drodze do nikąd, do samotności i do poczucia rozczarowania. Teraz jest jedyny dobry moment, żeby im powiedzieć, że są Najważniejsi i postanowić sobie, że nigdy już nie usłyszą od Ciebie „Nie mam teraz dla Ciebie czasu”. Bo lojalność i zaufanie budujemy poświęcając komuś uwagę. W życiu, czyli tu i teraz.

Zastanów się, czy wszyscy ważni dla Ciebie ludzie wiedzą o tym od Ciebie. Być może każesz im się tego domyślać? Może wydaje Ci się to oczywiste? Ostatnio jeden z moich Czytelników powiedział, że nie komentuje na blogu, bo ja przecież muszę wiedzieć, że to co piszę, jest dla ludzi ważne. Dla ludzi? Mnie interesuje konkretny człowiek i podobnie może być z kimś ważnym w Twoim otoczeniu. Może go interesować Twoja wyrażona opinia. Zrób więc listę najważniejszych ludzi w Twoim życiu i sprawdź, czy widnieją na liście Twoich celów, postanowień i planów w tegorocznym kalendarzu.