Znane ekspertki

Zostałam zaproszona do udziału w ciekawym projekcie Znane ekspertki. Celem kampanii jest zwiększenie obecności kobiet w programach informacyjnych i publicystycznych oraz na strategicznych konferencjach gospodarczych, relacjonowanych przez polskie i zagraniczne media.

pytanie do Hillary Clinton

Beneficjentkami tych działań są nie tylko ekspertki m.in. z różnych instytucji naukowych, firm doradczych, administracji publicznej, a także kobiety zasiadające w zarządach i radach nadzorczych spółek, zwłaszcza w kluczowych dla Polski obszarach, takich jak energia, finanse, czy nowe technologie.

Jednym z głównych elementów kampanii jest interaktywna baza ekspertek, dzięki której wydawcy programów publicystycznych, dziennikarze i organizatorzy konferencji otrzymają dostęp online do rozbudowywanej sukcesywnie listy przygotowanych do wypowiedzi publicznych kobiet z różnych dziedzin nauki, administracji i gospodarki.

A ty?

Zastanów się już dziś, droga Ty, czy i kiedy możesz zostać ekspertem w jakiejś interesującej dziedzinie. Czego jeszcze potrzebujesz, żeby przyznać sobie to prawo? Kiedy już będziesz gotowa, napisz do mnie:)

Udostępnij:
Share on Facebook15Share on LinkedIn51Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someone
  • Jako przedstawiciel płci niekobiecej powiem Wam drogie Panie tak:
    Trzymajcie się i pokazujcie nam swoje piękne umysły, tak żebyśmy nie musieli stosować wymuszonych prawem parytetów.

    Zmiana w naszych umysłach – wolno bo wolno ale – zachodzi. Mam nadzieję, że za niedługo tego typu bazy nie będą potrzebne albo ewoluują w Bazę ekspertów bez podziału na płeć. Po prostu na bazę ludzi – ekspertów.

    • Michał, myślę tak samo. Nie mam ani grama frajdy z tego, że powstaje program męski lub kobiecy tam, gdzie chodzi o kompetencje i o ekspertyzę.